10 lipiec 2020

Czy Lewandowski wygra Złotą Piłkę? Boniek zabrał głos

zdjęcie: Czy Lewandowski wygra Złotą Piłkę? Boniek zabrał głos / fot/Светлана Бекетова for soccer.ru / CC BY-SA 3.0 GFDL
fot/Светлана Бекетова for soccer.ru / CC BY-SA 3.0 GFDL
Robert Lewandowski od dawna jest zaliczany do absolutnego światowego topu zawodników. W obecnym sezonie szczególnie imponuje swoją formą strzelecką. Jak szanse Polaka na zdobycie Złotej Piłki widzi prezes PZPN?
W wywiadzie przeprowadzonym dla WP Sportowe Fakty Zbigniew Boniek został spytany o ewentualną wygraną Roberta Lewandowskiego w plebiscycie France Football. Obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej postawił sprawę jasno: „Robert musi coś w Lidze Mistrzów zdobyć z Bayernem Monachium”. Zdaniem Bońka tytuł mistrza i najlepszego strzelca Bundesligi to za mało. Do osiągnięcia celu potrzebny jest spektakularny sukces na arenie międzynarodowej, a takim właśnie jest puchar Champions League.

Osiągnięcia Lewego w tym sezonie to mistrzostwo Bundesligi i wywalczenie pucharu Niemiec. Do tego Polak dołożył tytuły najlepszego strzelca w obu tych rozgrywkach z dorobkiem 40 bramek. Dodatkowe 11 trafień zanotował