31 marzec 2021

Z promilami wylądowała w rowie

fot. KPP Czarnków
Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miała 46-latka, która wsiadła za kierownicę passata. Na drodze wojewódzkiej 177 w Dzierżążnie Wielkim gm. Wieleń straciła panowanie nad pojazdem i wylądowała w przydrożnym rowie. Na szczęście ona, jak i pasażerka nie odniosły poważniejszych obrażeń. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

28 marca br., około godziny 18:15 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 177 w Dzierżążnie Wielkim gm. Wieleń. Policjanci czarnkowskiej ,,drogówki" natychmiast udali się na miejsce. Z ich ustaleń wynikało, że 46-letnia mieszkanka powiatu pyrzyckiego w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu straciła panowanie nad pojazdem i wylądowała w rowie. Kiedy mundurowi sprawdzili stan jej trzeźwości, okazało się, że miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Wezwany na miejsce zespół karetki pogotowia zabrał kierującą oraz pasażerkę do szpitala, gdzie pozostały na obserwacji. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Teraz o dalszym losie 46-latki zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie