15 kwiecień 2021

Włamywacz w rękach Policji

fot. KPP Czarnków
Kryminalni z Czarnkowa ustalili, a następnie zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o włamanie do domu jednorodzinnego na terenie gminy Lubasz. Łupem sprawcy padły m.in. narzędzia, elektronarzędzia oraz przedmioty domowego użytku. Pokrzywdzony oszacował straty na 1000 złotych. Włamywacz już usłyszał zarzut i przyznał się do winy, a skradzione mienie wrócił do właściciela.
REKLAMA

We wtorek (13.04.) policjanci z czarnkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gm. Lubasz. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń mundurowych, nieznany sprawca pod nieobecność właścicieli przedostał się do wnętrza budynku, forsując drzwi wejściowe, a następnie ukradł m.in. narzędzia, elektronarzędzia oraz drobne przedmioty domowego użytku. Straty, jakie spowodował opiewają na kwotę 1000 złotych.

Kryminalni na podstawie zebranych informacji i ustaleń już następnego dnia zatrzymali włamywacza. To 36-letni mieszkaniec gminy Lubasz. Jak się okazało to nie pierwszy jego konflikt z prawem. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, za które przebywał w zakładzie karnym.

Mienie warte 1000 złotych wróciło do właściciela, a włamywacz trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwo w warunkach "recydywy" grozi mu nawet 15-letni pobyt za kratkami.

Karolina Górzna-Kustra

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie