Ta kradzież im nie wyszła

38-letni mieszkaniec Czarnkowa i jego 36-letni kolega odpowiedzą za kradzież znacznej ilości towaru z jednego z wieleńskich marketów. Starszy ze sprawców niezauważony początkowo przez ochronę, wywiózł w sklepowym koszyku alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne na łączną kwotę ponad 1 tysiąca złotych. W tym czasie jego wspólnik czekał w pojeździe. Przy próbie ujęcia przez pracownika, sprawcy uciekli porzucając łup na parkingu przed marketem. Chwilę później zostali zatrzymani przez policjantów.
Koronawirus
wielkopolskie
3302
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W piątek, 15 maja br. około godziny 13:00 policjanci z Wielenia zostali powiadomieni o kradzieży znacznej ilości towaru z jednego z wieleńskich marketów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jeden ze sprawców wywiózł w sklepowym koszu alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne o wartości ponad 1 tysiąca złotych. Kiedy ochroniarz próbował go ująć, ten oświadczył, że zapłacił za towar, a dowód zakupu ma w samochodzie. Po czym wsiadł do auta i razem ze swoim kolegą odjechał porzucając łup na parkingu sklepowym.

Po otrzymaniu szczegółowego opisu sprawców oraz informacji o marce pojazdu, którym uciekli, funkcjonariusze zatrzymali ich chwilę później w Śmieszkowie gm. Czarnków. Podczas przeszukania przy 38-latku policjanci znaleźli woreczek z amfetaminą, a w należącym do niego pojeździe kolejny woreczek z marihuaną.

Mężczyźni po przewiezieniu na komendę usłyszeli zarzuty. Za kradzież może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo starszy ze sprawców odpowie za posiadanie narkotyków. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Karolina Górzna-Kustra

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3302
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie