Prewencja 2025: 8415 służb i 4700 interwencji w powiecie
fot. KPP Czarnków Podsumowanie działań prewencyjnych w 2025 roku
Policjanci służby prewencyjnej w 2025 roku przeprowadzili 8415 służb i 4700 interwencji na terenie powiatu. Funkcjonariusze podejmowali działania przeciw przemocy domowej oraz prowadzili szeroką działalność profilaktyczną i edukacyjną.
REKLAMA
Wyniki działań prewencyjnych
W 2025 roku policjanci służby prewencyjnej zrealizowali 8415 służb o charakterze patrolowo interwencyjnym na terenie całego powiatu. W minionym roku przeprowadzono 4700 interwencji, z czego 3749 dotyczyło zdarzeń w miejscach publicznych, a 946 zdarzeń miało miejsce w środowisku domowym.
Środki ochronne i interwencje
- Procedury Niebieskiej Karty: 157
- Nakazy opuszczenia miejsca zamieszkania: 20
- Zakazy zbliżania: 37
- Zakazy kontaktowania: 36
- Zatrzymane osoby: 524, w tym 252 doprowadzone do wytrzeźwienia
Profilaktyka i działania społeczne
- Debaty społeczne: 5
- Spotkania profilaktyczno edukacyjne: 366
Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu oraz przeciwdziałanie przemocy domowej - KPP Czarnków
Podsumowanie pokazuje równoczesne prowadzenie działań interwencyjnych i prewencyjnych, ukierunkowanych na ochronę osób najbardziej narażonych oraz zwiększanie świadomości społecznej.
Źródło: KPP Czarnków
źródło informacji: mł. asp. Monika Cichowicz / policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE









