Oświadczenie dotyczące informacji medialnych w sprawie zabójstwa mieszkanki Czarnkowa

Odnosząc się do doniesień medialnych, w związku z zabójstwem jednej z mieszkanek (informacja o tej sprawie została przez nas opublikowana na stronie internetowej dnia 29 kwietnia br.), informujemy, że w dużej części są one nieprawdziwe i bezpodstawne.
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wobec sprawcy zabójstwa, w ciągu ostatnich pięciu lat funkcjonariusze tutejszej jednostki interweniowali czterokrotnie; (3 interwencje w 2017 roku dot. awantury podczas interwencji pogotowia oraz 1 w 2018 roku dot. zaczepiania obcych osób). Interwencje nie były związane z przemocą domową. nie było zatem podstaw do wszczęcia procedury ,,Niebieskiej Karty". Nigdy nie mieliśmy też takiego sygnału ze strony matki, aby dochodziło wobec niej do przemocy ze strony syna.

W bieżącym roku wszczęte zostało wobec podejrzanego śledztwo, w którym jego matka była przesłuchiwana w charakterze świadka. Składając zeznania, kobieta usprawiedliwiała go, mówiła, że go kocha, broniła go i chroniła. Twierdziła, że syn nie stanowi dla niej zagrożenia, nie chciała jego izolacji, tłumaczyła go, twierdząc że jest chory i zażywa leki. Chciała być nawet pełnomocnikiem w jego sprawie, składając stosowne oświadczenie na piśmie. Wręcz przeciwnie to ona bała się o jego życie i zdrowie.

Osoby wypowiadające się w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej, prezentowały obszerną wiedzę w zakresie rzekomej przemocy, agresji, jakiej dopuszczał się mieszkaniec Czarnkowa. Niestety, żadna z tych osób nie informowała o tym Policji.

Niezależnie od nieprawdziwych opinii, jest nam niezmiernie przykro z powodu tragedii, do której doszło w naszym mieście.

Przypominamy, że przestępstwo gróźb karalnych jest ścigane na wniosek co oznacza, że postępowanie przygotowawcze może zostać zainicjowane w chwili złożenia wniosku o ściganie pochodzącego od osoby uprawnionej. Policja z chwilą uzyskania takiego wniosku będzie dalsze czynności w postępowaniu przygotowawczym podejmować z urzędu. Niestety mieszkańcy wobec, których miały być kierowane groźby ze strony podejrzanego, nie złożyli w tej sprawie żadnego wniosku o ściganie. Zatem mówienie, że byli przez niego terroryzowani jest dla nas niezrozumiałe.

asp. Karolina Górzna-Kustra

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3093
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie