1 czerwiec 2023

Odpowie za posiadanie mefedronu

fot. KPP Czarnków
Policjanci z czarnkowskiej ,,drogówki” wraz z kryminalnymi zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W jego samochodzie oraz domu mundurowi zabezpieczyli 50 gramów mefedronu. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków, za który ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Niejednokrotnie z pozoru rutynowa kontrola drogowa może przynieść nieoczekiwane efekty. Taki właśnie przebieg miało spotkanie policjantów z czarnkowskiej komendy z 19-letnim kierującym BMW na jednej z ulic w Lubaszu. Młody mężczyzna na widok mundurowych zaczął zachowywać się dość niespokojnie co od razu wzbudziło podejrzenie stróżów prawa. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód jego reakcji. W trakcie przeszukania znaleźli w kieszeni spodni 19-latka woreczek z kryształkami, a w BMW 22 woreczki strunowe z taką samą zawartością. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że jest to mefedron.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny mundurowi ujawnili kolejne porcje narkotyku. W sumie policjanci zabezpieczyli 50 gramów mefedronu. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania nielegalnych środków. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra

2025-07-11 20:00