15 wrzesień 2022

Nowy alkomat dla trzcianeckich mundurowych

fot. KPP Czarnków
Nowy alkomat – DRAGER 9510 IR trafił do trzcianeckich policjantów. Został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez burmistrza Trzcianki Krzysztofa Jaworskiego. Jest to kolejny przyrząd do badania stanu trzeźwości sfinansowany przez lokalny samorząd na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki niemu mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w eliminowaniu z ruchu osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicą po alkoholu.

Przekazany sprzęt wykorzystywany będzie na terenie miasta i gminy przez trzcianeckich mundurowych w codziennej służbie. Alkomat – DRAGER 9510 IR to legalizowane urządzenie, które dzięki zastosowaniu technologii czujnika podczerwieni pozwala na otrzymanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników pomiaru. Może on pełnić funkcję zarówno modelu stacjonarnego, jak i mobilnego, posiada również funkcję integracji ze sprzętem komputerowym.

Nowe urządzenie z rąk burmistrza Trzcianki Krzysztofa Jaworskiego odebrał Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie podinsp. Mikołaj Szydzik w obecności I Zastępcy – nadkom. Jakuba Namerły oraz Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Trzciance – kom. Bernarda Cimciocha.

Zakup alkomatu świadczy o dobrej współpracy pomiędzy Urzędem a miejscowymi funkcjonariuszami na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Karolina Górzna-Kustra

2025-07-11 20:00