Nieuczciwi pracownicy w rękach policji

fot. KPP Czarnków
Policjanci z Wielenia i Krzyża Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież. Sprawcy w nocy z 23 na 24 maja br. ukradli koła od przyczepki samochodowej z terenu jednej z wieleńskich firm, w której pracowali. Pokrzywdzony wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę około 600 zł. Teraz nieuczciwym pracownikom grozi kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie narkotyków, a drugi prawdopodobnie za kierowanie pojazdem pod ich wpływem.
Koronawirus
wielkopolskie
3302
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W nocy z 23 na 24 maja br. właściciel jednej z wieleńskich firm, zgłosił kradzież 6 kół od przyczepki samochodowej. Praca stróżów prawa doprowadził do ustalenia i zatrzymania sprawców. Jak się później okazało – pracowników firmy. Jeden z nich został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy ze skradzionym łupem wracał samochodem do domu. To 37-letni mieszkaniec gm. Krzyż Wlkp. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwo narkotykowe. W trakcie przeszukania jego pojazdu oprócz skradzionych kół, policjanci znaleźli również kilka gram amfetaminy. 37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano od niego krew do badań, aby sprawdzić czy kierował autem pod wpływem narkotyków.

W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna nie działał w pojedynkę. Dwaj jego wspólnicy wpadli w ręce mundurowych kilka godzin później. 29-letni mieszkaniec gm. Drawsko i 32-letni mieszkaniec gm. Wieleń zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyźni przyznali sie do przestępczego procederu i złożyli wyjaśnienia. Cała trójka odpowie za kradzież, za co grozi im kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo 29-latek będzie tłumaczył się przed sądem za posiadanie narkotyków, które zostały znalezione w samochodzie 37-latka. Niewykluczone, że po otrzymaniu wyników badań krwi, najstarszego ze sprawców czeka jeszcze zarzut kierowania pojazdem pod wpływem amfetaminy.

Karolina Górzna-Kustra

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3302
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie