6 sierpień 2020

Motocyklista z zakazem prowadzenia pojazdów uciekał policjantom

fot. KPP Czarnków
Policjanci czarnkowskiej ,,drogówki" zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Lubasz, który kierując motocyklem marki Honda, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę. Uciekając uszkodził policyjny radiowóz oraz elewację budynku mieszkalnego. Jak się później okazało, miał powody, żeby obawiać się kontroli.
REKLAMA

Wczoraj około godziny 17:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy, patrolując ulice Tarnówka gm. Połajewo, zauważyli motocykl marki Honda, który na widok radiowozu nagle skręcił w drogę leśną i odjechał. Policjanci doskonale wiedzieli, że droga ta prowadzi do Boruszyna gm. Połajewo i tam postanowili zatrzymać do kontroli kierującego jednośladem. Po kilku minutach znajomy motocykl wyjechał z lasu wprost na policyjny radiowóz. Funkcjonariusze włączając sygnały świetlne i dźwiekowe ruszyli w jego kierunku. Jednak motocyklista, widząc sygnały dawane przez policjantów, gwałtownie przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę chodnikiem. Nie mając szans zahamować w porę, uderzył w tył radiowozu, a następnie w budynek mieszkalny.

Kierujący jednośladem nie odniósł w zdarzeniu żadnych poważnych obrażeń, a po sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez trzcianecki sąd do grudnia 2021 roku. 22-latek był trzeźwy, pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków. Motocykl którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Za spowodowanie zdarzenia drogowego, 22-latek został ukarany mandatem karnym. Czeka go jeszcze wizyta na komendzie i przesłuchanie w charakterze podejrzanego, za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za tego typu przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Karolina Górzna-Kustra

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie