54-latek zginął w pożarze

fot. KPP Czarnków
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru domu wielorodzinnego, do którego doszło w piątek w Białej gm. Trzcianka. W trakcie akcji gaśniczej strażacy w jednym z pomieszczeń budynku znaleźli mężczyznę, u którego stwierdzono zgon.
Koronawirus
wielkopolskie
3302
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W miniony piątek około godziny 23:30 dyżurny z czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Białej gm. Trzcianka w jednym z domów wielorodzinnych doszło do pożaru. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z trzcianeckiego komisariatu.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że pożarem objęte było poddasze budynku zamieszkałego przez trzy rodziny. Przed przyjazdem służb ratunkowych wszyscy mieszkańcy opuścili swoje mieszkania o własnych siłach poza dwoma osobami. Podczas akcji gaśniczej strażacy ewakuowali jedną z tych osób przy pomocy drabiny. 53-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Natomiast drugi z mężczyzn, 54-letni właściciel mieszkania pomimo podjętej przez strażaków reanimacji zmarł. Ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Na miejscu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza, która w obecności prokuratora przeprowadziła oględziny oraz zabezpieczyła ślady. W sobotę przeprowadzone zostały oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Trzciance będą ustalać okoliczności i przyczyny tej tragedii.

Karolina Górzna-Kustra/zdjęcie przekazane przez KP PSP Czarnków

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
3302
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie