10 maj 2023

17-latek zatrzymany ws. podpalenia 44-letniego mężczyzny

zdjęcie: 17-latek zatrzymany ws. podpalenia 44-letniego mężczyzny / fot. PAP
fot. PAP
Poparzenia obejmujące ponad 25 proc. powierzchni ciała ma 44-latek, który w ub. tygodniu został znaleziony na obrzeżach podpoznańskich Pobiedzisk. W tej sprawie policja zatrzymała 17-latka, który według śledczych mógł podpalić rannego - podała w środę policja.
REKLAMA

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał PAP, że w czwartek 4 maja, po godz. 20, służby otrzymały informację o tym, że na drodze gruntowej na obrzeżach Pobiedzisk znajduje się poważnie poparzony, pijany 44-letni mieszkaniec miasta. Nieprzytomny mężczyzna, z oparzeniami pleców i nóg, trafił do szpitala; miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

"Dowiedzieliśmy się, że kilka godzin wcześniej mężczyzna spotkał się z trzema 15-latkami i jednym 17-latkiem. Z naszych dalszych ustaleń, opartych m.in. na sprawdzeniu monitoringów, wynika, że najprawdopodobniej 17-latek oblał mężczyznę jakąś łatwopalną cieczą i podpalił" - opisał policjant.

Dodał, że 17-letni mieszkaniec Pobiedzisk został zatrzymany przez funkcjonariuszy we wtorek, a 15-latkowie są pod opieką swoich rodziców.

Rzecznik przekazał, że stan rannego mężczyzny jest określany jako poważny. Poszkodowany przebywa w szpitalu w Gnieźnie. 44-latek ma poparzone ponad 25 proc. powierzchni ciała. "Są to poparzenia trzeciego stopnia" - dodał Borowiak.

Borowiak wskazał, że policjanci wyjaśniający okoliczności zdarzenia współpracują w tej sprawie z Prokuraturą Rejonową w Gnieźnie. Wskazał, że śledczy czekają na dokumentację szpitalną rannego mężczyzny; po jej otrzymaniu zatrzymanemu 17-latkowi zostaną przedstawione zarzuty. Według oceny rzecznika wielkopolskiej policji nastolatek może odpowiadać za ciężkie uszkodzenie ciała.

Borowiak dodał, że nie ma informacji, by zatrzymany 17-latek w przyszłości popadł w konflikt z prawem. Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara od trzech lat pozbawienia wolności. (PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Czarnków
20°C
wschód słońca: 04:31
zachód słońca: 21:13
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Czarnkowie

kiedy
2023-06-10 18:00
miejsce
Mayovka, Trzcianka, Straduń 2
wstęp biletowany